Header Image
Zaman Gazetesi 26 Kasım 2013

Eşkal belirleyen x-ray CİHAZI ÜRETTİ

İzmir'de faaliyet gösteren Elektral Elektromekanik'in eşkâl belirleyen x-ray cihazı, meydana gelen olaylarda robot resme ihtiyaç bırakmayacak. Cihaz Erbil, Viyana, Bangladeş gibi havalimanlarında kullanılmaya başlandı. "ThruScan" adı verilen cihaza ileriki dönemde, aranan şahısları polise bildirme özelliğinin de eklenmesi planlanıyor.Yeşil Ar-Ge ve inovasyona yönelen KOBİ'ler, büyük başarılara imza atıyor. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde (İAOSB) faaliyet gösteren Devamı....


AR-GE VE İNOVASYON YARIŞMA BİRİNCİSİ ELEKTRAL

AR-GE VE İNOVASYON YARIŞMA BİRİNCİSİ ELEKTRAL

ELEKTRAL A.Ş. olarak; 6 Kasım 2013 tarihinde İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi tarafından Ege Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmiş olan Ar-Ge ve İnovasyon yarışmasına katılarak, 23 proje arasından T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı, İzmir Üniversitelerinin Rektör ve Akademisyenleri, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve KOSGEB Yöneticileri, İzmir İş Dünyasının önemli isimleri ve İzmir basın temsilcilerinden oluşan 18 kişilik dev jürinin oylarını alarak '' Çoklu Frekans Seçimli Metal Dedektör '' (Kapı Tipi Metal Dedektörü) projemiz ile AR-GE & İNOVASYON Birincilik ödülünü almış bulunmaktayız. Ülkemize hizmet etmenin gururunu yaşarken, bu ödüle de layık bulunmak bizi ayrıca şereflendirmiştir.


ISAF 2013 ULUSLARARASI GUVENLIK FUARI

ISAF 2013 ULUSLARARASI GUVENLIK FUARI

Elektramar A.S. 19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında DTM İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenen ve Türkiye'nin en önemli güvenlik sektörü fuarlarından biri olan ISAF 2013 fuarına 14. Kez katıldı. Yurt içi ve Yurt Dışından yüzlerce firmanın katıldığı ve binlerce profesyonelin ziyaret ettiği ISAF 2013'te işbirliği yaptığımız bayilerimiz ve yeni müşterilerimiz ile buluşmanın heyecanını yaşadık


Özel İnsanlardan Özel Üretim

ÖZEL İNSANLARDAN, ÖZEL ÜRETİM


T.C. İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Nisan ayında yapmış olduğu, 2000 adet El tipi Metal Dedektör ihalesinin mallarının ilk partisi ELEKTRAL Elektromekanik San ve Tic A.Ş. tarafından üretildi. Firma üretim prosesine bir de Sosyal Sorumluluk ekleyerek bölgede örnek bir işbirliği tesis etti. Devamı....


Elektral INTERSEC 2013 Dubai

Elektramar A.S. SSS 2013, 3-6 Mart 2013


Elektramar A.S. SSS 2013, 3-6 Mart 2013, Dammam Suudi Arabistan Güvenlik Fuarına Katıldı. Yeniliklerimizi sergilediğimiz fuarda uzun yıllardır INTERSEC - Dubai fuarında görüştüğümüz Suudi Müşterilerimiz ve bayilerimiz ile görüşme fırsatı bulduk ve ThruScan® Metal Dedektörleri üstünlüklerini sergiledik.


Elektral INTERSEC 2013 Dubai

Elektral INTERSEC 2013 Dubai


ELEKTRAL 35. Kuruluş Yıldönümünü yeni bir kilometre taşı ile taçlandırdı. Mevcut fabrika tesislerimizin hemen bitişiğindeki Fabrika Tesisi satın alındı ve son teknoloji ile donatılmış tamamen entegre bir üretim tesis yatırımı tamamlanarak kapalı üretim alanı 2 katına çıkarılarak yaklaşık 20.000 m2 kapalı alanda üretim kapasitesi oluşturuldu. Yeni tesis yatırımı ve makina parkımız ile artan depolama olanaklarımız daha yüksek kalite ve çeşitlilikte üretim yapmamıza olanak tanıyacak ve büyüyen hedeflerimize ulaşmamızda önemli rol oynayacaktır.

10 Yılı aşkın süredir düzenli olarak katılmakta olduğumuz INTERSEC 2013 Ortadoğu Güvenlik Teknolojileri fuarına 2013 yılında da katıldık ve dünya çapında işbirliği yaptığımız bayilerimiz ve yeni müşterilerimiz ile bir kez daha buluşmanın heyecanını yaşadık. Fuarda ThruScan® Metal Dedektörleri yeni ürün gamımız ve üstün teknolojik uygulamalarımızı sergiledik ve Güvenlik profesyonellerinden büyük beğeni topladık.

Yeniliklerimizden bütünleşik Real-Time Video Takip Üniteli ThruScan® metal dedektörleri büyük ilgi gördü. Bu son teknoloji yenilik uygulamamız ThruScan® Kapı Tipi Metal Dedektörlerinin alarma neden olan ziyaretçilerin fotoğraflarını tarih-saat etiketi ile otomatik olarak bir SD Karta kayıt edilebilmesini sağlamaktadır.

Kayıtlar arasında El Tipi Uzaktan Kumanda Kullanarak gezinti yapılabilmekte, cihaz ve sistem ayarları uzaktan kumanda ile değiştirilebilmekte, kayıtların SD Karttan bir PC ye alınarak dönemsel olarak arşivlenebilmekte ve Dedektör geçidinin TV üzerinde anlık olarak izlenebilmesini sağlamaktadır.
Sistem Kapı Tipi Metal Dedektörüne bütünleşik bir DVR Kayıt Ünitesi, Kontrol Ünitesi üzerinde bir SD Kart Slotu ve SD Kart, Kamera Modülü, TV Bağlantı Soketleri ve IRDA Uzaktan Kumandadan oluşmaktadır. Bu elegant konsept giriş güvenliğini belirgin ölçüde artırmakta ve mekanlara yenilikçi ve son teknoloji ürünü zengin bir hava katmaktadır. Söz konusu sistemin kullanımı Kamu Güvenliği birimleri ile işbirliği olanaklarını artırmakta ve üstün performans gerektiren çok saygın kurumlarda tercih sebebi olmaktadır.


Life in the City

İnovasyon Odulleri

İstanbul Sanayi Odası Tarafından Ülkenin İnavasyon alt yapısının Bilincinin Türkiyede Yaygınlasmasına,Katkıda Bulunmak Amacıyla 2009 yılında İlk defa Verilen Ve türkiyede Yerleşik Tüm sanayi kuruluşlarına yönelik olan İso inovasyon ödüllerine 2.cisi de ELEKTRAL A.Ş 10 Finalistin Arasında Yer Almıştır 14 Aralık 2011 Tarihinde istanbul kongre merkezinde "İSO 10.SANAYİ KONGRESİ VE İNOVASYON SERGİSİ"Kapsamında Gerçekleştirilen Ödül Töreninde Finalist Ödülünü Almıştır


Life in the City

IDEF 2011 GUVENLIK FUARI

ELEKTRAL A.Ş. 10'uncu kez düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarına Katılmıştır. Fuar, Milli Savunma Bakanlığı'nın himaye ve desteğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın yönetim ve sorumluluğunda gerçekleşmiştir.Yurt içi ve Yurt Dışından yüzlerce firmanın katıldığı ve binlerce profesyonelin ziyaret ettiği fuar, Türk Harp Sanayinin ulaştığı gurur verici tabloyu bir kez daha perçinlemiştir. Savunma Sanayimizin Yerlileştirilmesi adına harcanan çabaların somut bir örneği olan fuarda 15 Bölgeli Yeni Kapı Tipi Metal Dedektörlerimiz ve Bütünleşik çalışan Real-Time Video Takip Ünitesi büyük ilgi çekti.


Life in the City

T.C. MALİYE BAKANLIĞI, GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI

T.C. MALİYE BAKANLIĞI, GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI 206 ADET KAPI TİPİ METAL DEDEKTÖRÜ ALIM İHALESİ ELEKTRAL A.Ş.’NİN. İhaleyi kazanan firmamız bir ay gibi çok kısa sürede Yurt Genelinde Teslim ve Montaj işlemlerini tamamlayarak 1.318.436 TL muhammen bedelli ihaleyi Aralık 2010’da bitirmiştir.Tüm dünyada ve yurdumuzun dört bir tarafında binlerce cihazımız başarı ile çalışmaktadır.


Life in the City

TAIWAN VE SINGAPUR DA ARTIK İHRACAT YAPTIĞIMIZ ÜLKELER ARASINDA

Firmamız 60’ı aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmekte olup üretimlerimizin yaklaşık %65’i ihraç edilmektedir. “ThruScan®” Bir Dünya Markası!.


Sayfa 1 of 3:


E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
Paylaşım!
  • Facebook
  • Flickr
  • Twitter
  • Rss Feed
  • LinkedIn
ATATÜRK ORGANİZE SANAYİ BOLGESİ M.KEMAL ATATÜRK Blv. 23 35620 ÇİĞLİ /İZMİR